Prima pagina
Donatii
Linkuri utile

Obiective

In sectiunea "Evolutie" de pe aceasta pagina ati vazut fotografii cu locul unde credinciosii din Parohia Satul Nou incearca sa se apropie de Dumnezeu. Din pacate,ceea ce au este prea putin si de aceea intentia lor, precum si a preotului paroh este de a construi o biserica in adevaratul sens al cuvantului.

Terenul pe care urmeaza a fi construita biserica este chiar langa acea cantina si pe el se poate construi o biserica mica, dar suficient de incapatoare pentru enoriasii din acest sat. Contruirea unei biserici nu este un lucru usor si necesita cat mai mult ajutor din partea oricarui crestin care are posibilitatea sa faca un gest de milostenie. Primul pas a fost facut prin primirea unor donatii in bani, dar si in materiale.

Speram ca biserica noastra sa arate la fel cu cea din Talpa:

Ultima actualizare: 09 aprilie 2009